oferta

Frezowanie 5D

Dysponujemy centrum obróbczym CNC FANUM LAMBDA ST z 5 osiami, do obróbki modeli, form i wyrobów wykonanych z aluminium, kompozytów poliestrowych i epoksydowych, tworzyw sztucznych, pianki poliuretanowej, drewna litego i materiałów drewnopochodnych.

Pole robocze 3100 x 2100 x 700 mm w połączeniu z skrętno-uchylną głowicą obróbczą pozwala na obróbkę dużych i skomplikowanych elementów na jednym zamocowaniu. Wyposażenie maszyny w automatyczny magazyn wymiany narzędzi pozwala na optymalizacje czasu obróbki.

Modele i formy

Wykonujemy dokładne modele przestrzenne według dokumentacji dostarczonej przez zamawiającego. Zajmujemy się doradztwem technicznym i projektowaniem 3D przy pomocy zaawansowanego oprogramowania CAD firmy Dessault Systemes. Do generowania ścieżek narzędzi dla frezarek numerycznych używamy oprogramowania wspomagającego wytwarzanie Siemens NX CAM.

Jesteśmy producentem form poliestrowych do produkcji laminatów poliestrowych, pianek poliuretanowych odlewów betonowych i termoformowania.

Na każdym etapie produkcji oferujemy pomoc w doborze odpowiednich materiałów i technologii produkcji modeli i form dla konkretnych zastosowań i wymagań klienta.

Wyroby laminatowe

Wytwarzamy wyroby laminatowe dla przemysłu motoryzacyjnego, kolejnictwa, osłony do maszyn budowlanych i rolniczych, elementy rurociągów i zbiorników przemysłowych. Realizujemy projekty z zakresu szeroko rozumianego designu i wzornictwa przemysłowego. Współpracujemy z twórcami w procesie opracowywania koncepcji i wprowadzania produktu na rynek. Realizujemy zamówienia prototypowe i wielkoseryjne.

Nasze wyroby produkujemy w technologii laminowania ręcznego, RTM/LRTM, infuzji próżniowej oraz worka próżniowego.

Produkcja w zakładzie jest realizowana zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001:2008.

Szkutnictwo

Nasza firma od samego początku związana jest z żeglarstwem. Doświadczenie w produkcji laminantów poliestrowo-szklanych oraz pasja związana z żeglarstwem regatowym sprawiły że zajeliśmy się budową i renowacją jachtów żaglowych i łodzi motorowych. Proponujemy kompleksowe usługi szkutnicze i żeglarskie. Stosujemy wysokiej jakości materiały i korzystamy z najnowszych technologii. Jesteśmy producentem elementów wyposażenia jachtów ze stali A2 i A4.